Burun Estetiği İstanbul - İtalyan Burun Estetiği

Burun Estetiği İstanbul - İtalyan Burun Estetiği

Burun Estetiği İstanbul - İtalyan Burun Estetiği

Burun estetiği burnun plastik cerrahide kabul görmüş altın oranlara uygun olarak tekrar dizayn edilmesi olarak adlandırabiliriz. Yüzün harmonisinde çok önemli bir yere sahiptir. İletişimde insanların göz teması kurması esastır. Burnu dikkat çeken bir bireyin sosyal iletişimde göz teması kurmakta zorlandığını hatta kendisi ile iletişime geçen insanlarında benzer şekilde göz temasından kaçındıklarını söyleyebiliriz.

İtalyan Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı Nefes Alma Şikayetlerini Giderir mi?

Diğer bir sosyal sorun ise kişinin özgüveninde yarattığı eksilmedir. Peki hangi burunlar rinoplasti yani burun estetiğine adaydır? Bu sorunun cevabı elbette yüzdeki oranların içinde saklıdır. Erkek ve kadın için tüm bu oranlar değişkenlik gösterir. Burun ucu kalkıklığı, burun deliklerinin şekli,  burun ucu belirginliği, kemik yapının yüksekliği, burun sırtındaki kavisin oluşturulması gibi birçok ayrıntıda yapılacak cerrahi müdahaleye yön verir. Hepsinden de önemlisi ameliyat olmalı mı olmamalı mı ikilemi kafaları biraz karıştırır. Bu sorunun cevabı iki basit oran ve bir açıdır. Birinci oran burunun tüm yüz ile kıyaslandığındaki uzunluğunun oranıdır. Burunun uzunluğu tüm yüz ile kıyaslandığında yaklaşık 1/3 şeklinde olmalıdır.  Diğer oran ise burnun genişliğinin oranıdır. Bu da tüm yüz ile kıyaslandığında yaklaşık olarak 1/5 şeklinde olmalıdır. Gelelim nazal açıya yani burun ucunun yüksekliği meselesine buda erkek ve kadın bireylerde birbirinden bağımsızdır. Erkeklerde oran 90 derece kadınlarda ise 110-120 derece aralığındadır. Eğer bu oranlar içinde bir burna sahipseniz aslında görsel olarak kusursuz olmasa da ana hatlarıyla kabul gören bir burna sahipsiniz demektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Yazın Yapılır mı?

Burun estetiğinde İstanbul son yıllarda artan yoğun talep ile hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen hastalara hizmet vermektedir. Tüm ırksal farklılıklar burun anatomisini de yansır örneğin Asya kökenli bir hasta için yapılacaklarla Akdeniz coğrafyasından gelen bir hastaya yapılacaklar tamamen farklıdır. Bu sebeple dünyanın her köşesinden bizlere ulaşan hastalarda farklı cerrahi işlemler ile tedavi edilir.

Burun ameliyatı sonrası ağrı olur mu? İyileşme sürecinde hastalar neler yaşar?

Burun anatomik açıdan 2 farklı bölgeye ayrılabilir. İlk kısım burun ucu yani kıkırdak kısımdır ikinci kısım ise burun sırtı denilen kemik olan kısımdır. Bazı hastalarda sorun sadece kıkırdak iken diğerlerinde ise kemik olan kısımdır.Kıkırdak ile ilgili sorunlar için burun ucu estetiği yapılarak doğal bir görünüm elde edilebilirken kemik yapıda arzu edilen değişilikler için ise rinoplasti yapılarak daha naturel bir görüntü elde edilebilir.

Burun estetiği yaptırmak isteyen biri KBB mi yoksa plastik cerrahi uzmanına mı başvurmalıdır?

Burun genetik ve çevresel faktörlerin etkisinde birçok farklı tipte olabilir. Sarkık burun, Kemerli burun, basık burun(boksör burnu), Bülloz burun(burun ucu geniş), Eğri burun ve Geniş tabanlı burun olabilir. Hepsinde yapılacak tedavi burun tipine göre değişir. Örneğin sadece burun sarkıklığı olan bir hastada ameliyatsız burun estetiği tekniği başarı ile uygulanabilir.

Burun estetiği ameliyatına karar verirken nerele dikkat edilmelidir?

Rinoplasti de 2 teknik vardır. Dünya literatürün de her iki teknikte kabul görmüş  avantaj ve dezavantajları sıralanmıştır. Pratikte cerrahın bir tekniğe yatkınlığının olması doğaldır ancak yapılacak cerrahi hastanın ihtiyaçlarına göre seçilir.

Burun estetiği ameliyatı öncesi cerraha hangi soruları sormak gerekir?

Burun estetiği öncesinde yapılacaklar anestezi şekline göre değişebilir. Biz kliniğimizde genel anestezi uyguladığımız için ameliyat öncesi anestezi uzmanı tarafından yapılmış kan tahlilleri ile kısa bir değerlendirme yapmaktayız. Hastanın varsa kullandığı ilaçlar bu muayenede değerlendirilir. Bitkisel çaylar ameliyattan 2 gün öncesine kadar içilebilir daha sonrasında kesilir. Üst solunum yolunu ilgilendiren grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda genel anestezi uygulanamayacağı için ameliyat ertelenip uygun tedavi verilir. Kadın hastaların adet döneminde olmaları ameliyat olmalarına engel değildir. Ameliyattan bir gün önce hastalara banyo yapmaları önerilir. Gece 12 den sonra hem yiyecek hem de içecek alınmadan (su bile içilmeden) tam aç olunacak şekilde ameliyatın planlandığı hastaneye gidilir.

Burun estetiği sonrasında genel anesteziden dolayı hafif mide bulantısı görülebilir. Yüzde oluşabilecek morluklar ve şişlikler 7(yedi) güne kadar iyileşir. Konulacak tamponun çeşidine göre ortalama 7(yedi) günde tampon çekilir. Buruna uygulanan atel de 7(yedi)günde çıkarılır. Tamamen iyileşme için birkaç aya ihtiyaç vardır. Bu dönemde burun dış etkenlerden gelen darbe çarpma düşme gibi travmalardan korunmalıdır.

Burun estetiği fiyatları için hekiminiz yapılacak hastane seçimi uygulanacak tedavi şekli ve hastane tipine göre değerlendirmede bulunup size uygun alternatifi sunacaktır

Eşlik eden bir nefes alma sorunu da varsa buda eş zamanlı olarak rinoplasti sırasında çözülebilir.

Burun Estetiği İstanbul

Burun Estetiği İstanbul hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Burun Estetiği hakkında aklınıza takılan tüm sorular için ve İstanbul’da Burun Estetiği Ameliyatı olmak için 0532 731 32 13 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları uygulanacak olan anestezi şekline ve operasyon çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Yasal zorunluluklar gereği Burun Estetiği Fiyatları herkese açık platformlarda paylaşılamamaktadır. Burun Estetiği Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.