Prp Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Kişinin kendi kanıyla yapılan aşılama yöntemidir. Kanımızda pıhtılaşmayı sağlayan trombositler , özel tüplere konulup ve özel bir santrifüj cihazı ile ayrıştırılıp cilt altına uygulanan bir yöntemdir. Trombositler(beyaz kan) vücudumuzda en büyük değere sahip olup , büyüme faktörü bakımından zengin  ve uygulama yapılan bölgede çok iyi doku tamiri görevini görür.

 

Prp uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak kişiden  8-10 cc kan alınıp , özel tüplere konulduktan sonra santrifüj cihazıyla trombositler ayrıştırılır. Ayrıştırma işlemi yaklaşık 8-10 dakika kadar sürer. Ardından enjektör ya da özel prp aparatları ile cilt altına gönderilir.

Prp hangi bölgelere uygulanır?

Yüz :  Anti-aging olarak kullanılır.

Cildin elastikiyetini  ve kollajen yapıyı güçlendirmek için kullanılır.

Akne tedavisi,

Leke tedavisi,

Göz altı morlukları,

Ciltte canlılık ve parlaklık,

Saç : Saç köklerini yeniden canlandırma ,

Saç dökülmesini önleme

Doku tamiri : özellikle iyileşmeyen yaralar üzerinde doku tamiri özelliği bulunur.

 Prp Kaç seans ve ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Ortalama olarak 3-6 seans uygulanmalıdır. Seansların ne kadar da bir yapılması gerektiği cilt durumuna göre hekim tarafından belirlenir.

Prp uygulamasının yan etkisi var mıdır ?

Kişinin kendi kanından olduğu için herhangi bir yan etki içermez. Ancak kanser hastalarına uygulanmaması önerilir.

Prp nasıl uygulanır?

Cilt analizi yapıldıktan sonra cildin durumuna göre  kaç seans ve ne karar sıklıkta yapılması gerektiğine karar verilir. İşlem öncesi kişiden kan alınır ve santrifüj cihazında ayrıştırılmaya bırakılır. o sırada cilt uygun bir temizleyici ile temizlenir ve krem formunda bir uyuşturucu krem sürülür.  Santrifüj işlemi bittikten sonra  trombositleri zengin olan kan cilt altına enjekte edilir. Son olarak cilt için uygun krem ve güneş koruyucu sürülür. Prp uygulaması yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir.