fbpx

Meme Dikleştirme İstanbul

Ana Sayfa Meme Dikleştirme İstanbul

Meme Dikleştirme İstanbul

Meme dikleştirme ameliyatı nedir?

Meme dikleştirme aynı zamanda mastopeksi olarak da bilinen bu ameliyatın amacı göğüs bölgesindeki deri fazlalıklarının alınması ,göğüs içi dokusunun sıkılaştırılıp toparlanması , zamanla deforme olan göğüs ve göğüs ucunun yenilen şekillendirilmesi esasına dayanan bir yöntemdir.  Meme küçültme ameliyatında ,aynı zamanda meme dikleştirme operasyonu da uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyat süresi memenin ne kadar deforme olduğu , alınacak fazla dokunun ne kadar olduğu ile doğru orantılıdır. Meme dikleştirme ve küçültme ameliyatları ortalama 3 saat civarında sürmektedir. Ancak kullanılan tekniğe ve yapılacak müdahaleye göre bu süre daha da kısa sürebilir.

Meme Dikleştirme ameliyatı ile meme protezi ameliyatı aynı anda yapılabilir mi?

Evet, iki operasyonun aynı anda yapılması mümkündür. Hatta meme ucunda fazla bir yer değişimi ve deri sarkması yok ise sadece protez ile bile toparlama yapılabilir.

Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatları için en erken yaş nedir?

Sağlık problemlerinden dolayı bel boyun bölgesinde ağrı oluşması gibi kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen durumlarda 17-18 yaşından itibaren uygulanabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

İlk 1 hafta ani hareketler , ağır kaldırma ve bir yere uzanma gibi hareketlerden kaçınılmalıdır.Banyo ,  ameliyat sonrası ilk kontrolden sonra önerilir.Beslenmede daha çok protein ağırlıklı yiyecekler tercih edilmelidir. (yumurta,süt,et,balık gibi) Sigara içimi ameliyat sonrası yara iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle tavsiye edilmez.Yara ve dikiş izleri için hekim tarafından uygun görülen jel veya krem kullanılmalıdır.6. haftadan sonra denize , 8. haftadan sonrada havuza girilebilir. ilk haftalarda asimetri oluşmaması için sırt üstü yatış pozisyonu önerilir.  3. haftadan sonra hafif yan yatış pozisyonunda yatılabilir. 6. haftadan sonra çoğu pozisyonda yatılabilir. 3.hafta da hafif yürüyüş tarzı sporlar önerilirken ,6. haftadan sonra fitness tenis gibi ağır sporlar yapılabilir.

Meme dikleştirmede ameliyat sonrası süreci nasıl olur?

hafta da ağrı kesiciler ile giderilebilecek hafif tarzda ağrılar görülebilir. ilk haftalarda ödeme bağlı olarak asimetri görülmesi çok normaldir. Ameliyat sonrası kullanılması gereken korseyi doktor kontrolünde 4-6 hafta kullanmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrası kontroller 1. hafta, 3. hafta, 6. hafta, 3.ay ,6.ay ve son olarak 1. yılda yapılmaktadır.

Operasyon sonrası sosyal hayata ne zaman geri dönülebilir?

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları sonrası 3. gün sosyal hayata , 1. haftadan sonrada iş hayatına geri dönülebilir. Göğüslerin tam şeklini alması 6 ay ile 1 yıl arası sürebilir.

Meme Dikleştirme İstanbul

İstanbul’da Meme Dikleştirme Ameliyatı yaptırmak isteyenler kliniğimizi ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirler. İstanbul Meme Dikleştirme ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara