Meme Büyütme İstanbul

Meme Büyütme İstanbul

Meme Büyütme İstanbul

Meme büyütme ameliyatları meme dokusunun doğuştan yokluğu, gelişim sürecinde yeterli düzeye ulaşmaması veya başka bir sebeple dokunun kaybedilmesi gibi durumlarda uygulanabilir. Meme dokusunun istenilen hacimde olmaması durumunda uygulanabildiği gibi memede sarkıklık olması durumunda rahatlıkla tedavi amaçlı yapılabilir. Memenin bir başka sorunu olan meme asimetrisinin düzeltilmesi gibi yakınmalar ile gelen hastalara da kolaylıkla uygulanabilir. Hastaların yaş grubu, hastanın meme yapısı, beklentileri ve yapılması gerekenler değerlendirilip uygun tedavi seçeneği gene kişiye özgü olacak şekilde planlanır.

Meme büyütmede yeni nesil protezler ile uzun yıllar sağlıklı bir görünüme kavuşulabilir. Protez ameliyatları güvenilir gönül rahatlığı ile uygulanabilen cerrahi işlemlerdir. Birçok kadın onlarca yöntemi deneyip sonunda başarısızlıkla yüz yüze kalır. Silikon ile meme büyütme ameliyatları alternatifsiz başarılı kesin sonuçtur. Meme kanseri ile arasında bilimsel olarak bir bağlantı olmadığı kanıtlanmıştır. Meme kanseri taraması için yapılan tüm radyolojik testler ile meme protezleri uyumludur ve bu açıdan bir risk faktörü değildirler.

Meme Büyütme Ameliyatı

Amerikada her yıl 350000-450000 civarında kadın meme protezi ile tanışmaktadır. Kadında cinsel bir obje olarak ta önemli bir organ olan meme, gelişim çağını tamamlamış tüm kadınlar için hem özgüven hem de hayata pozitif bakmak açısından önem taşımaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında meme protezi ameliyatı cinsel kimlik gelişimini olumlu yönde etkiler diyebiliriz.

Meme büyütme ameliyatı hormonel gelişimin tamamlandığı 18-21 yaş sınırından itibaren yapılabilir. Doğum sonrası emzirmeyi etkilediğine dair bilimsel bir olumsuz veri yoktur.

Meme büyütme ameliyatına karar vermiş hasta meme büyütme öncesinde göğüs duvarı yapısına göre istenilen ebatlarda protez seçimi için bir ön görüşme daha yapılır. Ameliyat esnasında seçilmiş olan protez 45 dk süren bir ameliyat ile meme altı plandan yerleştirilir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında yapılan cerrahiye bağlı belli belirsiz bir iz kalır. Ameliyat sonrası dönemde 10 gün kadar aktif spor yasaklanır. Hastalar 3(üç)gün istirahat sonrasında günlük aktivitelerine dönebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Hastaların öncelikle  konsultasyolarının çok iyi yapılması gerekir .Hastanın   doğum yapıp yapmadığı,30 yaş üstü ise mutlaka bir ultrason taraması ile olabilecek şüpheli lezyonlarının  tespiti ve gerekirse aynı   cerrahide yani meme büyütme işleminde müdahalesinin yapılmasını  tavsiye ediyoruz.

40 yaş üstü bayanlarda ise öncesinde   mamografi çekilmesi  gerekmektedir ,burada olası kötü huylu lezyonların tespiti için yapılması ameliyat öncesi şarttır.

Meme  büyütme ameliyatlarında hekim olarak bana göre en önemli tespit edilmesi gereken şey hastanın beklentisi, ameliyat sonrasında genelde  hastanın en çok şikayetçi olduğu neden   memenin ya istediğinden daha büyük yada daha küçük  olması ,ben kliniğimde bunu mutlaka öncesinde  Amerikan FDA onaylı 3 boyutlu bir cihaz olan Vectra ile  analiz ederek  konulacak implantın büyüklüğü, kesinin yeri  yada meme başında bir gevşeklik mevcutsa fazla derinin alınması gibi bu  cihazda tüm bunları hasta ile birlikte belirliyoruz. Burada bize yol gösteren faktörler var, buradaki planlamayı  hastanın yaşam stiline göre  belirliyoruz.   (Hasta spor yapıyor mu, kaç doğum yapmış ,ne kadar süre emzirmiş gibi )

Bu cihazla her iki memede ki simetriyi de ortaya çıkarıp konulacak implantın hacmine ve her iki memeye yapılacak farklı müdahale var ise analiz ediyoruz.

Hastalar öncesinde yaptıkları araştırmalarla yada arkadaşlarından duydukları ile hekime kas altı yapalım yada kas üstü olsun vs. gibi isteklerle geliyorlar burada önemli olan hastanın meme yapısına uygun olan implatı   bu damla şeklinde  ya da yuvarlak implantlar olabilir, hasta ile konuşarak  ve yine 3 boyutlu  Vectra cihazında kesi  yerlerini dahi göstererek   hasta ile ortak noktada karar verilir.

  • Bu cihaz aslında bize tam olarak hastanın ameliyat sonrasında hastanın beklentisini ortaya koymamızı  sağlamaktadır.
  • Ameliyat sonrası  hasta ağrı hissetmez ,hafif bir gerginlik hissedebilir.
  • Göğüslerde  ilk 4 ila 5 gün memelere gerekli olan baskıyı yapmak amacıyla özel bir bant ve kuvvetlice sarılmış sargı olacaktır.
  • Hastanede  kalış süresi 1 gecedir.
  • Ameliyatta protezin yerleştirildiği cepte oluşabilecek hafif sızıntıları dışarı alarak oluşabilecek koplikasyonları önlemek amacıyla diren denilen vakumlu bir sistem yerleştirilir.
  • Ameliyat sonrasında 6 hafta ağır  fiziksel egzersiz yapılmaması  gerekmektedir.
  • İlk pansumandan sonra yani  4 gün sonra duş  alınabilinir.
  • Ameliyat sonrasında mutlaka kişiye   uygun  sporcu  sutyeni kullanılması  gerekmektedir.
  •  Özellikle ameliyattan 1 hafta önce  süreyle ve sonrasında  2 hafta  süresince sigara içilmemesi   gerekir.
  • Ameliyat  sonrasında  enfeksiyon gelişmemesi  için 1 hafta  antibiyotik  kullanılır.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme ameliyat fiyatı seçilecek protezin çeşidi ve yapılacak anestezi şekline göre farklılık taşır.

Meme büyütme ameliyatı hakkında aklınıza takılanları benimle paylaşmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

İstanbul Meme Büyütme Ameliyatı

İstanbul Meme Büyütme Ameliyatı yaptırmak isteyenler kliniğimizi ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirler. İstanbul Meme Büyütme operasyonları ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Op. Dr. Cahit Vural

0 532 274 46 64

cahitvural@gmail.com