Lipomatik Yağ Aldırma Yöntemi Nedir?

Her insan vücudunun estetik anlamda mükemmel görünmesini ister. Ancak bazı durumlarda vücudumuzda yağ birikmesi sonrasında ciltte bozulmalar yaşanmaktadır. Özellikle bedenimizde belirli bölgelerde oluşan yağ birikintileri, estetik anlamda kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yağ birikmelerinden hızlı bir şekilde kurtulmak ise ancak cerrahi müdahalelerle mümkün olmaktadır. Bu aşamada devreye estetik cerrahi girmektedir. Estetik cerrahinin son zamanlarda en çok tercih ettiği yağ aldırma yöntemi ise Lipomatik uygulamasıdır. Lipomatik yağ aldırma yöntemi eşdeğer diğer yöntemlere göre çok daha avantajlı olasıyla ön plana çıkmaktadır.
Bu uygulama ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün olduğu gibi bölgesel manada oluşan sarkmalardan kurtulmak da mümkün olmaktadır. Bununla birlikte söz konusu uygulama sonrasında hasta oldukça kısa bir süre sonrasında sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Bütün bu avantajları lipomatik uygulamasının sık bir şekilde tercih edilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır.

Lipomatik Yağ Aldırma Yönteminin Uygulaması

Günümüzde sıklıkla tercih edilen lipomatik yağ aldırma uygulaması; özellikle hasta ve doktorun konforunu arttırmasıyla ön plana çıkan bir uygulamadır. FDA onaylı bir cihaz olan Lipomatik cihazı tarafından yapılan bu uygulama sayesinde vücutta morluk, ağrı ya da ödem oluşması çok daha az olmaktadır. Vücudun içerisinde yer alan kalülün 3 boyutlu titreşim hareketleri sayesinde infrasonik dalgalar oluşmaktadır. Bu dalgalar 20 Hz’den az olduğu için doğal bir anestezi oluşması sağlanmaktadır. Böylece yağ toplanma sorununun oluştuğu bölgede yer alan kas, sinir ve damarların zarar görmesi önlenmektedir. Yağ toplanmasının parçalanması ve çekilmesi bu uygulama sayesinde kolaylıkla halledilmektedir.

Lipomatik Yağ Aldırma Uygulamasının Diğer Uygulamalardan Farkı

Vücudun estetik bir görünüme kavuşması amacıyla yapılan lipomatik yağ aldırma uygulaması diğer uygulamalara göre çok daha sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu durum esasında söz konusu uygulamanın avantajlarının oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Yağ aldırma işlemi lipomatik uygulaması sayesinde sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Vücudun özellikle belirli bölgelerinde biriken yağ dokusunun alınarak, vücudun çok daha estetik bir görünüme kavuşması amacıyla bu uygulama yapılmaktadır. Lipomatik uygulamasını diğer uygulamalardan farklı kılan pek çok özellik bulunmaktadır. Bu farklar aşağıdaki gibidir:
• Lipomatik uygulamasında kesi açmaya gerek kalmaz
• Bu uygulamada lokal anestezi yeterli olmaktadır
• Lipomatik uygulamasında damar, sinir ve kaslarda meydana gelen hasar çok daha azdır
• Bu uygulama sonrasında iyileşme çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir

Lipomatik

Lipomatik Nedir?

Lipomatik Fiyatları

https://www.cahitvural.com/blog/lipomatik-yaptiranlar/

https://www.cahitvural.com/blog/lipomatik-istanbul/

https://www.cahitvural.com/blog/lipomatik-yag-aldirma-yontemi-nedir/