Lazer Lipoliz İstanbul - Lazer Lipoliz Fiyat

Ana Sayfa Lazer Lipoliz İstanbul – Lazer Lipoliz Fiyat

Lazer Lipoliz Nedir?

Teknoloji aldı başını gidiyor ve insanların yaşamına gün geçmiyor ki yeni bir olgu girmesin. Kilolu olma hali ise insanların büyük bir çoğunluğu için çok ciddi bir sorun ve bunun için de çok değişik yöntemler uygulanıyor ki işte bunlardan bir tanesi de teknolojinin geldiği en son nokta itibarıyla lazer lipoliz.

Tam olarak nedir sorusunun yanıtı şu şekilde verilebilir: Diyot lazer ışını ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasına dayalı bir yöntem olarak en basit biçimiyle adlandırılabilir. Vücut biçimlendirme  uygulamalarında oldukça yenilikçi bir tedavi olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin bir biçimde kullanılan yöntem olarak oldukça talep görmektedir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazer lipoliz nedir bunu bu biçimiyle ifade ettikten sonra nasıl yapıldığını da bilmeyenler ve merak edenler için açıklamak gerekir ise şu şekilde ifade edilebilir: Öncelikle kişinin bölgesel fazlalık olan yerleri işaretlenir. Bu bölgede hastanın etkilenmemesi için özel bir biçimde ilaçlar ile uyuşturma yapılır. Bundan sonrasında 10 ile 15 dakika arasında bölgenin uyuşması beklenir. Uyuşma tam olarak gerçekleştikten sonra bölge iyice temizlenir. 1-2 mm kesi açılması sağlanır. Söz konusu kesin üzerinden lazer atımı yapacak fiber kanül cildin alt kısmına sokulur. Bu kanül yardımı ile yağ birikimi olan bölgede lazer atışı yapılarak yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır.

Buradan da anlaşılacağı üzere oldukça teknik ve dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır.

Lazer Lipoliz Sonrası

Lazer lipoliz yapılması ile işler bitmez bu uygulamanın ardından başlı başına önem arz eden bir süreç başlar. İşte bu noktada doktorun yani lazer lipoliz yapan cerrahın söylediklerini harfiyen uygulamak son derece önemlidir.

Yapılan bu uygulamadan sonra doktor tarafından aksi belirtilmediği sürece 10 gün boyunca kanın sulanmasına yol açan aspirin, bitki çayları, vitamin hapları gibi şeylerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Yine doktorun belirttiği süre zarfınca deniz, havuz e sauna gibi etkinliklerden uzak kalınmalıdır. Şartlar ne olursa ağır spor aktivitelerine kişi kendisi sporcu bile olsa ara vermelidir.

Su tüketim miktarı da oldukça önemlidir ki burada da doktorun belirlediği miktarda ameliyat sonrası su tüketimi yapılması gerekir. Ama sonrasında bol bol su tüketilebilir. İlk günlerde halsızlik uyuşma gibi problemler ise dert edilmemelidir zira bir süre sonra kendiliğinden geçer.

Lazer Lipoliz Fiyatları

Elbette bu işin bir de maddi yönü var. Sonuçta yapılan işlem asla hafife alınmaması gereken bir işlem ve bunun da diğer estetik operasyonlar gibi bir fiyatı var.

Burada lazer lipoliz rakamlarını belirleyen çok değişik unsurlar var. Bunların en başında toplam alınacak yağ miktarı geliyor. Bunun yanında ne çapta bir bölgeye uygulanacağı da bir diğer rakamı belirleyen faktör.

Son olarak da bu uygulamayı yapacak olan kişinin yani plastik cerrahın fiyat politikası ücreti belirlediğinden net bir rakam verilebilmesi mümkün değil. Ayrıca bölgeden bölgeye, kentten kente de rakamlar değişebiliyor.

Lazer Lipoliz İstanbul

Ülkemizin birçok büyük şehrinde lazer lipoliz yapılıyor ve çok farklı uzmanlar bu noktada da karşımıza çıkıyor. Ülkemizin en büyük kenti olan İstanbul şehrinde de bu alanda çok iyi işlere imza atmış plastik cerrahlar mevcut.

Burada lazer lipoliz yaptırmaya karar veren kişi gerek İstanbul, gerek ise başka kentlerde uzman cerrah seçerken mutlaka bu alanda uzmanlaşmış, kendisini kanıtlamış, gerekli olması durumunda referans gösterebilecek cerrahlara gitmeli ve işin para kısmına asla takılmamalı. Sonuçta ortada yağ aldırma bile olsa ciddi bir operasyon olduğu gerçeği unutulmamalıdır.