Hydrafacial md nedir?

Hydrafacial Amerika ve Avrupa da en çok tercih edilen , en iyi cilt bakım ve cilt yenileme cihazıdır. Hydrafacial daha sağlıklı bir cilt için , tüm cilt tiplerinin özel bakım ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile geliştirilmiş son teknoloji bir antiaging bakım sistemidir. Hydrafacial , Amerikan cilt bakımı ve Hollywood cilt bakımı olarak da anılmaktadır.

Hydrafacial  uygulamasında sadece cilt temizleme işlemi mi yapılır?

Hayır, hydrafacial md medikal bir cilt bakım uygulaması olmakla birlikte akne , leke  ve ince kırışıklıkları tedavi amaçlı kullanılabilen bir cilt bakım ve cilt yenileme cihazıdır. Yani cilt derinlemesine temizlenirken aynı zamanda içeriğindeki solüsyonlar ile o bölgedeki gerekli tedavi yöntemleri de uygulanmış olur.

Klasik cilt bakımı ile arasında ne fark vardır?

Klasik cilt bakımında kullanılan maske ,buhar ve sıkma işlemleri uygulanmaz. Hydrafacial vortex teknolojisi ile cilt altı ve üstündekileri vakumla temizleyerek , o bölgelere basınçlı bir şekilde  solüsyon göndererek tedavi ve yenileme yapmaktadır.

Hydrafacial ağrılı bir işlem midir?

Hayır , kesinlikle bir ağrı hissedilmez. Gayet konforlu bir işlemdir. İşlem sırasında masaj etkisi hissedilir.

Hydrafacial kaç seans ve sıklıkta yapılmalıdır?

Eğer ki tedavi amaçlı uygulanacak ise 4-6 seans arası ve 2 hafta da 1 uygulanabilir. Ancak rutin cilt bakımı olarak yapılması istenildiği durumlarda ayda 1 şeklinde uygulamak yeterlidir.

Hangi mevsimde uygulanmalıdır ve hangi cilt türleri yaptırabilir?

Yılın 12 ayı uygulanabilir. Herhangi bir yaş sınırı ve fototip sınırlaması yoktur. Kadın erkek tüm yaş gruplarına ve en hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine her mevsim uygulanabilir.

Hydrafacial uygulaması nasıl yapılmaktadır?

İlk önce cilt analizi yapılmalıdır ve kişi işleme hazırlanmalıdır. Sonrasında cilt uygun temizleme ürünüyle temizlenmelidir. Temizleme işleminden sonra cilt işleme hazırdır. Temelde 3 farklı solüsyon vardır ve kişiye özel tek kullanımlık başlıkları vardır. Uygulama sırasına göre uygun başlık ve solüsyon seçilir.

1.Aşama ; cildin genel olarak temizlendiği ve cildin işleme hazırlandığı bölümdür.

2.Aşama ; ciltteki ölü derilerin ,siyah noktaların çekildiği , cildin derinlemesine temizlendiği evredir. 3. Solüsyon aşaması cildin yenilendiği evredir. İçeriğinde A vitamini , E vitamini , hyalüronik asit gibi cilde yoğun nem veren ,yenileyen ve anti aging özellikli maddeler vardır. Ayrıca solüsyonlar arasında kullanılan serum ve soft peelingler vardır. Cildin ihtiyacına ve tedavi protokolüne göre uygulanırlar. Hydrafacial son aşaması da led terapidir. Mavi ve kırmızı olmak üzere 2 farklı başlığı bulunmaktadır. Akne sivilce problemi olan sorunlu ciltler için mavi led ışık , işlem sonrası yatıştırma ve antiaging uygulaması için ise kırmızı led ışık kullanılır. İşlem bitiminde cildin ihtiyacına uygun nemlendirici  ve güneş koruyucu sürülür.

Cihazın arkasında boş bir hazne  bulunur ve işlem sırasında cildinizden çıkanlar o haznede birikir. Hydrafacial , uygulama bitiminde cildinizden çıkan ölü deriler , siyah noktalar ve kirli suyu sizin görmenize olanak sağlar. Uygulama yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir. Sonrasında ekstra özel bir bakım gerektirmez. İşlem bitiminde  hemen Sosyal hayata dönülebildiği gibi öğle tatilinde bile yaptırılabilecek konforlu bir işlemdir.  cildinizi pırıl pırıl görenler ve ciltteki aydınlığı farkedenler tarafından  ne yaptırdığınız kesinlikle merak edilecektir.