BADEM GÖZ ESTETİĞİ

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Estetiği Nedir?

İnsanların göz yapıları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi gözler ya da gözkapakları geçiş iken kimileri düşüktür. Bu durumda genetik özelliklerin yanı sıra yaşam arzı ya da yaş gibi unsurlar da kendini göstermektedir. Ancak gözün düşmesi her zaman aynı sonucu vermektedir. İnsanların yüzleri yorgun ya da oldukları yaştan daha büyük gözükmektedir. Ayrıca bakışlarda da bir sığlık oluşmaktadır. Badem göz ameliyatı bahsedilen durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir operasyon olarak tanımlanabilmektedir. Operasyon kapsamında bireylerin gözlerinin hafifçe yukarı kaldırılması hedeflenmektedir. Bu sayede gözler olduğundan daha büyük bir hal almaktadır. Gözlerin büyümesi ise bakışların daha etkileyici hale gelmesini sağlamaktadır. Badem göz estetiğinin özellikleri arasında diğer operasyonlardan olan farkları sayılmaktadır. Öncelikle gözlere uygulanan işlemlerde genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilmiştir. Ancak badem göz, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşımıştır. Çünkü operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyümeleri amaçlanmaktadır. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanmaktadır. Makyaj ise her daim uzun vakitler aldığından acil durumlarda pek de işe yaramamaktadır. Oysaki badem göz estetiği makyaja gerekesimin duyulmadan kalıcı sonuçlar elde edebilmek açısından hemen herkesin yaptırabileceği bir operasyon türü olarak hizmet vermektedir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların nasıl yapıldığı özellikle ameliyat korkusu olan bireyler açısından oldukça önemlidir. Badem göz estetiği nasıl yapılır hakkında sorulan sorular da bu bağlamda önem kazanmaktadır. Öncelikle bu işlem büyük ameliyatlarla karıştırılmamalıdır. Çünkü badem göz estetiği genel anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Üstelik yarım saat ile bir saat arasında uzunluğu sürebilen operasyonun etkileri anında kendini göstermektedir. Badem göz ameliyatı demenin yanlış olduğu estetik uygulama için göz çevresine lokal anestezi uygulanmaktadır. Sonrasında ise göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanmaktadır. Operasyonda özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınmaktadır. Askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından operasyonun genel seyri tamamlanmış sayılmaktadır. Uzmanlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması başlamaktadır. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikişlerden değildir. Günümüzde estetik dikişler sayesinde bu tip operasyonlardan sonra hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği yaptırmak isteyenler operasyon şeklini olduğu kadar sonrasını da merak etmektedir. Genellikle estetik operasyonlardan sonra günlük yaşama devam etmek için bir süre beklenmesi gerekebilmektedir. Ancak badem göz estetiğinden hemen sonra günlük yaşama dönülmesinde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bu da operasyon sonrasında hastaneye yatmak gibi durumları ortadan kaldırmaktadır. Bireyler herhangi bir şekilde rahatsızlık duymadan işlem sonrasında hastaneyi terk edebilmektedir. Ancak kesi açıldığı ve göz çevresine bir askı uygulaması yapıldığı için hafif şişlikler görülebilmektedir. Bunun için elde imkân varsa birkaç gün dinlenilmesi önerilmektedir. Kişilerin badem göz estetiği sonrasında uzmanların önerdiği medikal destekleri almaları iyileşme süreçlerine olumlu etki yapmaktadır. Genellikle kremler önerildiği için medikal desteğin uygulanma sürecinde de zorlukların yaşanması mümkün değildir. Operasyon sırasında istenmeyen bir durumla karşılaşılması halinde uzmanlar sonrası için farklı uygulamalar isteyebilmektedir. Bunun için genellemeler yerine uzman önerilerini harfiyen yerine getirmek gerekmektedir. ayrıca operasyonun nerede yapıldığına bağlı olarak kontroller istenebilmektedir. Operasyon sonrası kontrolleri sayesinde askının yüze oturup oturmadığı ya da bir sıkıntı olup olmadığı kesinleşmektedir. Bu neden yüzünden kişilerin kontrollerini kesinlikle kaçırmamaları ve yaşadıkları iyileşme sürecinin ayrıntılarını uzmanlarla paylaşmaları çok önemlidir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem göz estetiği yaptıranların günlük yaşamlarına kısa süre içerisinde adapte olmaları mümkündür. Operasyonun sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biri de budur. Üstelik keskin bir operasyon olmadığı için estetiği yaptıranların yüzlerine ayrı bir güzellik gelmektedir. Bireylerin yakın çevreleri onlarda bir güzelli fark edecek ancak operasyonu fark edemeyeceklerdir. Bunun için estetik hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Cerrahi olarak yapılan estetik ameliyatlar kalıcı müdahaleler olarak bilinmektedir. Badem göz estetiği kalıcılık oranı bu neden yüzünden ameliyatlara kıyasla aynı değildir. Ancak uygulanan askı estetiklerinin tümünde olduğu gibi badem göz uygulamasında da uzun süreli kullanım mümkündür. Badem göz estetiği yaptıranların üç ila dört seneye kadar askıdan istifade etme şansları bulunmaktadır. Zaman aralığının değişim göstermesinde bireylerin yaşlarından kendilerine nasıl baktıklarına kadar değişim gösteren unsurlar bulunmaktadır. Özellikle orta yaşın altında olan kişilere yapılan estetik, daha uzun süreli kullanımları beraberinde getirmektedir. Badem göz estetiği yaptıran kişilerin tamamının sonuçtan memnun olmadığı da bir gerçektir. Ancak bu oran bir hayli düşüktür. Fakat estetiğin bir güzel yanı da geri alınabilmesidir. Sonucu beğenmeyen ya da eski görünümüne kavuşmak isteyen kişilerin doktorlarına talep ederek askılarını çıkartmaları olasıdır. Askı uygulamasında olduğu gibi çıkarma işlemlerinde de herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissedilmemektedir. İki operasyonda da lokal anestezi uygulanmaktadır. Askı çıkarma operasyonu sonrasında da hastanede yatılmak zorunda kalınmadan günlük yaşama dönüş yapılabilmektedir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Estetik operasyonlarda son yıllarda fiyatlar giderek yükselmektedir. Badem göz estetiği fiyatları 2019 yılında rakamlarında yükselme gören estetiklerden biridir. Bu kapsamda öncelikle işlem için kullanılan tıbbi materyallerin temininin artık daha pahalı olması neden olarak gösterilmektedir. Üstelik pek çok merkezde ithal edilen ürünlerin kullanıldığı bilinmektedir. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar da işlemlerin geçen yıllara göre biraz daha pahalı şekilde gerçekleşmesine yol açmaktadır. Badem göz ameliyatı fiyatlarının her merkezde aynı olmadığı da bilinmelidir. Merkezlerin vermiş olduğu hizmetler, nerede bulundukları gibi kıstaslar rakamların değişim göstermesine yol açmaktadır. Büyükşehirlerin lüks semtlerinde işlem için talep edilen rakamlar daha yüksektir. Bu neden yüzünden işlemi uygulatmak isteyen bireylerin farklı merkezlerden fiyat talebinde bulunmaları önerilmektedir. Fiyatlardaki oynamalara merkezlerde görev yapan uzmanlar da yol açabilmektedir. Tanınmışlık oranları yüksek olan uzmanların el maharetleri yüzünden talep ettikleri ücretler de yüksektir. Operasyonların net fiyatlarına bireysel olarak muayene yapılmasının ardından erişim sağlanması daha doğrudur

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

BADEM GÖZ ESTETİĞİ BADEM GÖZ ESTETİĞİ | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Badem Göz Estetiği Nedir?
  • Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
  • Badem Göz Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ?

Badem Göz Estetiği Nedir?

İnsanların göz yapıları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi gözler ya da gözkapakları geçiş iken kimileri düşüktür. Bu durumda genetik özelliklerin yanı sıra yaşam arzı ya da yaş gibi unsurlar da kendini göstermektedir. Ancak gözün düşmesi her zaman aynı sonucu vermektedir. İnsanların yüzleri yorgun ya da oldukları yaştan daha büyük gözükmektedir. Ayrıca bakışlarda da bir sığlık oluşmaktadır. Badem göz ameliyatı bahsedilen durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir operasyon olarak tanımlanabilmektedir. Operasyon kapsamında bireylerin gözlerinin hafifçe yukarı kaldırılması hedeflenmektedir. Bu sayede gözler olduğundan daha büyük bir hal almaktadır. Gözlerin büyümesi ise bakışların daha etkileyici hale gelmesini sağlamaktadır.

Badem göz estetiğinin özellikleri arasında diğer operasyonlardan olan farkları sayılmaktadır. Öncelikle gözlere uygulanan işlemlerde genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilmiştir. Ancak badem göz, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşımıştır. Çünkü operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyümeleri amaçlanmaktadır. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanmaktadır. Makyaj ise her daim uzun vakitler aldığından acil durumlarda pek de işe yaramamaktadır. Oysaki badem göz estetiği makyaja gerekesimin duyulmadan kalıcı sonuçlar elde edebilmek açısından hemen herkesin yaptırabileceği bir operasyon türü olarak hizmet vermektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların nasıl yapıldığı özellikle ameliyat korkusu olan bireyler açısından oldukça önemlidir. Badem göz estetiği nasıl yapılır hakkında sorulan sorular da bu bağlamda önem kazanmaktadır. Öncelikle bu işlem büyük ameliyatlarla karıştırılmamalıdır. Çünkü badem göz estetiği genel anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Üstelik yarım saat ile bir saat arasında uzunluğu sürebilen operasyonun etkileri anında kendini göstermektedir.
Badem göz ameliyatı demenin yanlış olduğu estetik uygulama için göz çevresine lokal anestezi uygulanmaktadır. Sonrasında ise göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanmaktadır. Operasyonda özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınmaktadır. Askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından operasyonun genel seyri tamamlanmış sayılmaktadır. Uzmanlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması başlamaktadır. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikişlerden değildir. Günümüzde estetik dikişler sayesinde bu tip operasyonlardan sonra hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ?

Estetik operasyonlarda son yıllarda fiyatlar giderek yükselmektedir. Badem göz estetiği fiyatları 2019 yılında rakamlarında yükselme gören estetiklerden biridir. Bu kapsamda öncelikle işlem için kullanılan tıbbi materyallerin temininin artık daha pahalı olması neden olarak gösterilmektedir. Üstelik pek çok merkezde ithal edilen ürünlerin kullanıldığı bilinmektedir. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar da işlemlerin geçen yıllara göre biraz daha pahalı şekilde gerçekleşmesine yol açmaktadır.
Badem göz ameliyatı fiyatlarının her merkezde aynı olmadığı da bilinmelidir. Merkezlerin vermiş olduğu hizmetler, nerede bulundukları gibi kıstaslar rakamların değişim göstermesine yol açmaktadır. Büyükşehirlerin lüks semtlerinde işlem için talep edilen rakamlar daha yüksektir. Bu neden yüzünden işlemi uygulatmak isteyen bireylerin farklı merkezlerden fiyat talebinde bulunmaları önerilmektedir. Fiyatlardaki oynamalara merkezlerde görev yapan uzmanlar da yol açabilmektedir. Tanınmışlık oranları yüksek olan uzmanların el maharetleri yüzünden talep ettikleri ücretler de yüksektir. Operasyonların net fiyatlarına bireysel olarak muayene yapılmasının ardından erişim sağlanması daha doğrudur.