fbpx

Bölgesel Zayıflama

Ana Sayfa Bölgesel Zayıflama

Bölgesel kilolar türk kadınının ben büyük sorunlarının başında geliyor ,genellikle  kilo dağılımında  orantısızlık ve belli bölgelerde yağ hücrelerinin fazlalığı kişileri rahatsız etmektedir.

Vücut tiplerine baktığımızda android ( göbek bölgesinde fazlalık) ya da  jenoid (kalça basen bölgelerinde fazlalık) tipler oldukça yaygındır. Android tipler şeker hastalığı ve iç oganların yağlanma riski yüksek olduğundan sağlık açısından   daha fazla risk taşımaktadırlar. Jenoid tiplerde ise özellikle giyim konusunda(bel ince basen ve kalça büyük) sıkıntı yaşamaktadırlar. Genetik faktörün büyük rol oynadığı  vücut şekillerinde , beslenme şeklimizde önem taşır. Şekerli beslenme  ve  karbonhitratı seven bir toplum olmamız da genetik yatkınlığımızla birleşince kliniğimize gelen danışanların çözüm aradıkları bir sıkıntı bölgesel kilolar Çoğu  zaman bölgesel kilolar söz konusu olduğunda diyet pek işe yaramıyor. Her 3 kadından biri inatçı yağlarından kurtulmak için diyet ve egzersiz dışında başka yöntemlerden yardım alma ihtiyacı duyuyor.

Bölgesel zayıflama da çeşitli yöntemlerden yararlanmaktayız, bunu da kişiye kapsamlı  vücut analizi yaptıktan sonra uygun programı çıkartarak başlıyoruz.

Soğuk lipoliz ve vela shape   cerrahi olmak istemeyen kişilerde sıklıkla uygulayıp yüz güldüren incelmeler aldığımız cihazlardır.

VELA SHAPE

VelaShape tedavisinde hedef ; yağ hücrelerini ve odacıklarını küçülterek, yeni kollajen sentezini artırarak selüliti azaltmak ve bölgesel incelme  yapmak.

Etki mekanizması; Elos teknolojisi ile velaShape III, farklı enerjileri sinerjik olarak kombine eder:-Bi-Polar radyofrekans-infrared-Atımlı vakum ile mekanik doku manipülasyonu

İnfrared ve vakum kombinasyonunun radyofrekans ile eşleştirildiği bu sistem yağ hücrelerinin, çevresindeki bağ dokusunun ve altındaki kollajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına neden olur.Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eş zamanlı uygulanması ısının daha derine ulaşmasına olanak tanır

Kinik olarak gördüğümüz sonuç: Cilt gevşekliğinde, doku hacminde lokal azalma cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşmedir.

VelaShape III ün diğer versiyonlarından farkı: VelaShape III de bi-polar radyofrekansın gücü artırılmış, maximum güce çıkarılmıştır.Bu da , seanstaki uygulama süresinin kısalmasına ve toplam seans sayısının azaltılmasına olanak sağlar.

VelaShape uygulamasından beklenen yararlar: tedavi sonrası selülit görüntüsünde belirgin azalma ve bölgesel yağ birikimlerinde azalmaya bağlı vücut şekillendirmede etkin sonuçlar.

Bir seanslık uygulamanın süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle beraber ortalama 30 dak-60 dakika arasında sürer.Uygulama sonrası güneşe çıkmaya engel bir durum olmaz.

Uygulama esnasında cilt yüzeyi korunarak cilt altı 40-42 dereceye kadar ısıtılır.Ancak uygulama alanında ısınma dışında ağrı veya acı hissedilmez.

VelaShape tedavisi ; 40 dan fazla klinik çalışma ve dünya çapında 5 milyondan fazla hasta üzerinde yapılmış bağımsız tedaviyle etkinliğini ve güvenirliğini ispatlamıştır.

SOĞUK LİPOLİZ (COOL SHAPİNG)

İŞLEVLERİ

Yağ Azaltma

Sellülit İyileştirme

Vücut Şekillendirme

Cilt Sıkılaştırma

SOĞUK LİPOLİZ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 • Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa,
 • Bu yağlarınızdan artık kurtulmak İstiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
 • İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız
 • Böyle bir tedavi için bir kaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız, • Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yöntemdir.

SOĞUK LİPOLİZ HANGİ BÖLGELERDE UYGULANABİLİR?

Göbek, bel, alt-üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir. Coolshaping vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir. Sistem ağrısız, acısız tek seansta 2 – 4 cm incelme sağlamakta ve daha da önemlisi yağları kalıcı olarak yok etmektedir. Coolshaping 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlayabilen bir yöntemdir. Soğuk lipoliz yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş bir yöntemdir.

AVANTAJLAR;

 • Kesin Tedavi Sonucu
 • İspatlanmış Teknoloji
 • Aynı Anda 2 Bölge

COOLSHAPING SİSTEMİ

Coolshaping tedavi esnasında cryo-enerjiyi vakum ve LED teknolojisinin tedaviyi arttırıcı etkisiyle birleştirir. Sistem özel olarak cilt yüzeyini korur ve cryo-enerji diğer dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini kristelize eder.

 • Coolshaping vakumla çektiği yağlı dokuya -10 dereceye kadar soğuk uygular. Hedeflenen yağ hücreleri donmaya başlar
 • Donan yağ hücreleri işlevini yitirir biyolojik olarak fagosite olur ve vücuttan atılır.
 • Tedavi sonrasında azalan yağ hücre sayısı birdaha artmaz. Bu sebeple kalıcı incelme sağlanır.

2 COOLSHAPING BAŞLIĞI AYNI ANDA KULLANABİLME ÖZELLİĞİ

Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir ped malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

SOĞUK LİPOLİZ AĞRILI BİR YÖNTEMMİDİR?

Soğuk lipoliz uygulaması tamamen ağrısız bir yöntemdir, hastalar 1 saat boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

SOĞUK LİPOLİZ SONRASINDA NELER OLUŞMAKTADIR?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. 1 – 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir. Öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgede bir yumuşama hissedersiniz. 1 – 2 ay sonrasında elle dokunduğunuzda ve ayna karşısına geçtiğinizde gözle görülür bir fark hissedeceksiniz.

KAÇ SEANS UYGULANIR?

Soğuk lipoliz aynı bölgeye sadece 1 -3 seans uygulanmaktadır. Tek seans da yağların %40-60 azalmasını sağlamaktadır.

UYGULAMA SEANSI NE KADAR SÜRER?

1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bölgesine uygulama yaptıracak dahi olsa işlem yine de 1 saat sürer. Çünkü bunun sebebi coolshapingin mükemmel çift başlıklı sisteme sahip olmasıdır. Piyasada ki diğer cihazlar için bu süre 2 saattir.

SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASI SONRASINDA SONUCU NE ZAMAN GÖREBİLİRİM?

 • haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir.

SOĞUK LİPOLİZİN YAN ETKİSİ VARMIDIR?

Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olacaktır. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.

SONUÇ İÇİN DİYET GEREKLİMİDİR?

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

SOĞUK LİPOLİZ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

Whatsapp
Hemen Ara