Mezoterapi nedir?

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi nedir?

Cildin kollagen ve elastin yapısını aktive eden, sıkılaşma , toparlama , yenileme ve tedavi amaçlı kullanılan vitamin ve aminoasit içerikli kokteyl yapıda karışımlardır. mezoterapi birçok cilt ve vücut probleminde kullanılabildiği gibi Tedavi edilecek bölgeye göre  uygulama protokolleri değişebilmektedir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Yüz mezoterapisi :  Mezolift uygulaması  olarak da söylenebilir.   Elastikiyet , cilt tonu açma ,cilt sıkılaştırıp toparlama , göz çevresi morluğu , cilt gençleştirme ve yenileme kullanım alanlarıdır. Mikro enjeksiyonlarla uygulama yapılacak bölgeye zerk edilir. Ortalama olarak 4-6 seans önerilir. Seans aralıklları cildin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 15 günde 1 yapılabilir.

Saç mezoterapisi :  Mevcut olan saç köklerinin kuvvetlendirilmesinde kullanılır. Saç köklerinin ömrünün uzamasını sağlar ve kılların veya  saçların köke daha sıkı tutunmasına yardımcı olur.  Ortalama olarak 8 seans  önerilir. İlk 4 seans hafta da 1 , daha sonra 15 günde 1 ve son 2 seans 3 ayda 1 uygulanabilir. Saç ekimi sonrası prp ile kombin bir şekilde uygulama yapılabilir.

Vücut mezoterapisi : çatlak,  selülit,  bölgesel yağlanma gibi cilt tedavi alanları vardır. Bacaklar ,kollar, karın, popo, kol içleri ,bacak içleri gibi bölgelere uygulama yapılabilir.  Ortalama olarak seans sayısı 6-10 seanstır ve haftada 1 şeklinde uygulama yapılmalıdır.

Mezoterapi kaç seans ve ne sıklıkta yapılmalıdır?

Mezoterapi uygulaması ortalama olarak 4-10 seans arası uygulanıp , uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre ne kadarda bir yapılacağına ve seans sayılarının arttırılmasına  hekim tarafından karar verilir. Başlangıçta hafta da bir yapılır ve  sonraki seanslarda seans araları uzar ve 3 aya kadar çıkarılabilir.

Mezoterapi için en uygun mevsim ne zamandır?

Mezoterapi işlemi mikro iğnelerle uygulanıp  , agresif bir işlem olmadığından dolayı yaz kış uygulanabilen bir yöntemdir. Her işlem sonrası olduğu gibi (eğer yüz bölgesine uygulanıyorsa) güneş koruyucu önerilir.

Mezoterapi yaptırmak için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

Herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Genel olarak ergenlikle birlikte uygulama yapılmaya başlanılabilir. Özellikle ergenlikle sık kilo alıp vermeye bağlı çatlak ve deforme olmuş bölgelere uygulanabilir.

Mezoterapi hangi işlemlerle birlikte uygulanabilir?

Mezoterapi işlemi birçok işlem ile birlikte uygulanabilir ve diğer işlemlerle birlikte kombin bir şekilde uygulandığında çok daha hızlı ve güzel sonuçlar vermektedir.

Mezoterapi  İşlemi öncesinde medikal cilt bakımları yapılabilir. (Karbon peeling , hydrafacial , dermapen gibi)

Mezoterapi işlemi sırasında kombin olarak kullanılabilecek tedaviler vardır. (prp , somon dna , vitamin enjeksiyonları gibi)

Mezoterapi işlemi sonrasında cildin ihtiyacına ve tedavi protokolüne göre  maske , krem ve serum formunda ürünler kullanılabildiği gibi gerekli durumlarda ev devam ürünleri tavsiye edilebilir

Mezoretapi işlemi nasıl  uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge temizlendikten sonra anestezi kremi sürülür ve yaklaşık 10 dakika kadar beklenir. Daha sonra mikro iğneler ile birlikte cilt altına enjekte edilir. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir.

Mezoterapi sonrası ciltte nasıl bir etki oluşur?

Uygulama yapılacak bölgeye göre verilen tepki değişmekle birlikte  ciltte canlanma , yenilenme , parlaklık , renk tonu eşitlenmesi , sıkılaşma gibi olumlu etkiler görülür.

Sosyal Medyada Paylaş