Badem Göz Estetiği Nedir ?

Badem Göz Estetiği Nedir ?

Kadınlar gözlerini daha çekip göstermek için birtakım makyaj hileleri kullanmaktadırlar. Gözler badem şeklinde olduğunda daha dinamik bir bakış elde edilir. Alt ve üst göz kapağına uygulanan operasyonlar  ile badem gözlere sahip olunabilir ve bu uygulamalara badem göz estetiği denir. Göz kapağında problem olmasa dahi uygulanabilecek bir yöntemdir. Lokal anestezi ya da genel anestezi altında uygulanabilir.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için birtakım farklı göz çevresi bakım ürünleri kullanılabilir. Ancak bunlar sürekli kullanılması gereken ürünlerdir. Uzun süre kalıcılık istenildiği taktirde göz çevresi estetiği doğru tercih olacaktır.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Bu operasyon yaklaşık olarak yarım saat- 1 saat arasında sürmektedir. Göz bölgesinde dış kenarlar lokal anestezi ile uyuşturularak işleme başlanır. Uygulama yapılacak bölgeler kalemle işaretlenir. Operasyonda göz kenarları yukarı doğru taşınır ve fazla olan deri varsa alınır. Uygulama sırasında lokal anestezi ile yapıldığından dolayı hastayla konuşmak mümkündür. Uyanıktır ,sadece işlem yapılan bölgeleri hissetmez. uygulama  Yarım saat ile 1 saat arasında sürer. Yaklaşık 1 saatin sonunda işlem biter ve uygulama yapılan bölgeler çok ince dikiş malzemesiyle dikilir. Estetik şekilde dikim olur. Takiben ortalama 4 gün sonra dikişler alınır ve yerlerinde iz kalmaz.

Badem göz operasyonu sonrası Hastane de yatmak gerekir mi?

Hastanede yatış gerektirmeyen  bu operasyon sayesinde  hasta aynı gün taburcu edilir ve evine gidebilir.

Düşük göz yapısı kişiyi daha yorgun , mutsuz ve yaşlı göstermektedir. Bu durumda kişiyi sosyal ve psikolojik olarak etkilemektedir.  Badem göz estetiği sonrasında kişilerin bakışları daha dinamik olup , karşı tarafla iletişime geçerken kendilerini sosyal ve psikolojik olarak daha rahat hissederler. Badem göz estetiği bir operasyon olmakla birlikte sonuçları kalıcıdır. Yaz kış rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur.

Sosyal Medyada Paylaş