BBL Nedir?

BBL Nedir?

Bbl geniş bantlı ışık tedavisi olarak bilinen forever young işlemi, kalıcı gençlik anlamı taşıyarak ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Yaşlanma etkisini azaltmak ciltte oluşan hasarlı bölgelerin genç bir görünüm kazanması amacıyla uygulanır. Bu son teknoloji ürün olan BBL forever young, cilt problemlerinin tedavisini kalıcı olarak sonuçlandırır. Cilt yapısını yaşlanmaya karşı önlemek ve ciltte oluşan hasar tedavisinde yenilenmesini sağlamak için en çok tercih edilen, konforlu ve güvenilir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir.

İncelmiş olan cildin tekrardan eski kalınlığına dönmesini  ve  elastikiyetine kavuşmasını sağlar. Bu hücresel gençleşme tamamen kalıcı işlem olup,  8-10 yaş yüz gençleştirme uygulamaları arasında en sık yapılan son teknolojik üründür.

Bbl Forever Young İle Tedavisi Yapılan Sorunlar

Güneş ve doğum lekeleri

Cilt tonu eşitsizliği

Gül hastalığı ve kızarıklıklar

Çiller

Yanık ve akne izleri

Elastikiyet ve kolajen yapı  kaybı

Bbl  Tedavisinin Uygulama Şekli Ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cilt yapısının üst tabakası belli bir dalga boyutunda filtreler kullanılarak, 38 ile 40 derece arasında cilt yüzeyi hafifçe , cildin alt tabakasına da 60-70 derece ısıtılıp belirlenen bölgelerde emilen bu ısı, kolajen artışını  sağlar. Ancak cildin alt yüzeyine gönderilen bu  ısı kişiyi korkutmamalıdır. batma, acı hissiyatı, yanma veya kişiyi rahatsız etmez, soğutucu sistemle bu durum önlenir. Ayrıca  alt tabaka bunu tolere eder. Yakıcı ve ağrılı bir etkisi asla olmamaktadır. Cildin alt tabakasını 70 derecelik ısıyla  uyararak kolajen yapı oluşumunu sağlar. Kolajen yapı, cildimizin incelmesini önleyen bir göreve sahiptir. Yaşlanma ile  kolajen yapı azalır, bu son teknoloji ürünü olan bbl sayesinde ciltte kalınlaşma sağlanarak kolajen kaybı giderilir. Bbl uygulamasında hangi tedavi yöntemi seçilecek ise seans sayısına hekim tarafından karar verilir.

Uygulanan bölgeler;

El,

Boyun ve omuz,

Yüz ve dekolte bölgelerine uygulanır.

Ayrıca işlem sırasında lazer ışınlarından dolayı kişiye gözlük takılması istenir.

Bbl Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koruyucu kullanmadan bronzlaşmak amacıyla güneşlenmek veya solaryum gibi işlemlerde yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılması önerilir.

İşlemden hemen sonra makyaj yapılanabilir

Gündelik hayatınıza işlemden sonra devam edebilirsiniz.

Size önerilen güneş koruyucu kremlerini kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Bbl Forever Young Cilt Gençleştirme İşlemi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

İşlemden sonra kızarıklar olması normaldir ancak bu kişiyi rahatsız edecek boyutta olmaz.

Etkisini ve sonucunu seanstan 1-3 gün sonra uygulama yapılan bölgelerde  görmeye başlarsınız.

Ancak çil, güneş lekeleri ve doğum lekelerinin işlemden 2 hafta sonra etkisi gözle görülmeye başlanır.

Bbl Forever Young Cilt Gençleştirme İşleminin Yan Etkisi Var Mı?

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemi olarak geçen bu son teknoloji ürünü, yan etkisi olmayıp kesin bir şekilde sonuç ve güven verir. Sadece kişiden istenilen, uygulama sonrası dikkat etmesi gereken noktaları yapmalarıdır. Güneş ışınlarına karşı koruyucu ve yüksek faktörlü kremler kullanarak cildi UV ışınlarına karşı korumalıdırlar.