Badem Göz Estetiği Nedir?

Güzellik anlayışı her geçen gün farklılık gösteriyor. Kullanılan yeni cihazlar ve uygulamalar insanların kendilerini iyi hissetmesine yardımcı oluyor. Son yılların en popüler estetik uygulamalarından biri olan badem göz estetiği gözün çekik hale gelmesini sağlıyor. Hem bayanlar hem de erkekler tarafından talep edilen bir operasyondur. Yapılan cerrahi müdahaleler sonucunda kişinin göz yapısı iyileştirilerek yorgun görüntü alınır ve canlı, etkileyici bir göz yapısı ortaya çıkar.

Tüm dünyada yaygın bir şekilde tercih edilen badem göz estetiği her geçen gün sağladığı sonuç itibariyle büyük ilgi görüyor. Yapılan operasyon sırasında göz kenarları çekik hale getirilir. Uzman kişiler gözetiminde yapılan ameliyat 35-40 dakika içerisinde tamamlanır.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Tıp dilinde kantoplasti olarak adlandırılan badem göz estetiği ile göz kapaklarında ve göz etrafında meydana gelen sarkmalar ortadan kalkar ve göz çekik bir yapıya kavuşur. Estetik operasyonlarda başarı oranının her geçen gün artış gösterdiği günümüzde badem göz estetiği de en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Yapılan karşılaştırmalar sonrası badem göz estetiği öncesi ve sonrası arasında büyük farklar bulunur. Ortaya çıkan güzel ve alımlı sonuç sonrası pek çok kişi badem göz estetiğine yönelir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan badem göz estetiği ile yüzün yorgun ifadesi yok edilir, yerine diri ve çekici bir görüntü ortaya çıkar. Kadın hastalar kadar erkek hastalarda bu operasyona ilgi gösteriyor.

Kimler Badem Göz Estetiği Yapabilir?

Badem göz estetiği daha çok ve hoş görünmek amacıyla yapılır. Çekik gözlere sahip olmak isteyen kişiler badem göz estetiğini talep ederler. Badem göz estetiğinde en önemli husus kişinin bu tür bir estetiği isteyip istememesidir. Çünkü badem göz estetiği cerrahi bir müdahaledir ve müdahale ile gözler yapılan işlemler ile çekik hale getirilir. Operasyonu geçirip memnuniyetsizlik duyulması halinde yeni bir müdahale gerekir. Yapılan müdahale İle gözü çekik hale getiren askılama yöntemi yeniden çıkartılır.badem-goz-ameliyati

Yaşı ilerlemiş ve yüz kasları gevşemiş kişilerde badem göz estetiği yaptırarak genç bir yüz formuna kavuşur. Kişiye özgü planlanan işlem doğrultusunda istenilen sonuca ulaşılır.

Badem Göz Estetiği Sonuçları Kalıcı Olur Mu?

İnsan cildi hassas bir yapıya sahip olduğu için zaman içerisinde sarkabilir. Özellikle yüz ve göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü noktalardır. Yapılan estetik operasyonlar yaşlanmayı geciktirirse de zaman geçtikçe etkisini yitirir. Badem göz estetiği ile gözleri çekik ve alımlı hale getirilir. Fakat yıllar geçtikçe ben Yüz bölgesi hem de göz çevresi yerçekimine yenik düşer. Dolayısı ile badem göz estetiği ilerleyen dönemlerde etkisini yitirir ve göz çevresinde sarkmalar oluşur. Her ne kadar badem göz estetiği sonrası sarkma görülse de bu durum hemen meydana gelmez. Yıllar geçtikçe etkisi azalır ve çekik göz askıları sarkmaya başlar.

Badem Göz Estetiğinde Klinik Seçimi

Badem göz estetiği uzmanlık ve deneyim isteyen bir operasyondur. Bu nedenle klinik ve doktor seçiminde hassas davranmak gerekir. Bu doğrultuda doktorun badem göz estetiğinde profesyonel anlamda hareket etmesi ve operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir. Doktorun daha önce gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları incelemek, hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmak gerekir. Kliniğin ve ameliyathane ortamı temiz ve steril olması gerekir. Ayrıca hastanenin sunduğu ek hizmetleri de bilmekte yarar vardır.

Badem Göz Estetiği Öncesi

Klinik ortamlarda gerçekleşen badem göz estetiği hastanın sağlık durumu doğrultusunda genel ya da lokal anestezi ile uygulanır. Operasyona başlamadan önce doktor ve hastanın birtakım hususlara dikkat etmesi gerekir. Badem göz estetiği öncesinde hastanın dinlenmiş ve uykusunu almış bir şekilde hastaneye gelmesi önerilir. Aynı şekilde hasta Aspirin ya da kan sulandırıcı tarzı ilaçlar kullanıyorsa bu ilaçları operasyondan 7 gün önce bırakmalıdır. Doktor tarafından hastanın sağlık durumu incelenmeli ve bu doğrultuda birtakım tahlil ve tetkikler yapılmalıdır.badem-goz-estetik

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği 35-40 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Operasyon sonrası estetik dikiş kullanıldığı için dikiş alma gibi bir aşama bulunmaz. Ameliyat sonrası süreçte hastanın kaliteli bir şekilde dinlenmesi gerekir. Hastanın iyileşme süreci yaklaşık 10 günü bulur. Badem göz estetiği sonrası göz çevresinin hijyen koşulları sağlanmalı ve temiz tutulmalıdır. Operasyon sonrası hastanın sırt üstü uzanması önerilir. Bu zaman diliminde kimyasal ürünlerden kaçınmak ve makyaj yapmamak gerekir.

Badem Göz Estetiğinin Önemi

Göz çevresi hassas bir yapıya sahip olduğu için hem yaşa bağlı hem de çevresel faktörlerden dolayı hızlı etkilenir. Bu nedenle göz çevresinde meydana gelen deformasyonları gidermek amacıyla çeşitli estetik operasyonlar uygulanır. Bu doğrultuda en çok tercih edilen operasyonların başında badem göz estetiği gelir. Badem göz estetiğinin önemine şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Göz çevresinde meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıklar yok edilir askılama tekniği ile göz çekik hale getirilir.
  • Yüzün mutsuz ve yorgun ifadesi yapılan operasyon ile ortadan kalkar.
  • Badem göz estetiği kişinin kendisini estetik açıdan daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Böylece insanlar ayna karşısında kendilerini alımlı ve çekici bulurlar.
  • Badem göz estetiği ile birlikte göz çevresinde farklı estetik uygulamalar da kombine edilebilir.
  • İşlem sonrası yüzde herhangi bir yara izine rastlanmaz.

Badem Göz Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber medikal estetik çalışmalarında meydana gelen yenilikçi işlemler ve yöntemler her geçen gün ortaya mükemmel sonuçlar çıkarıyor. Badem göz estetiği içerisinde herhangi bir risk teşkil etmese de bazı hastalarda birtakım yan etkiler görülebilir. Bu doğrultuda en çok yaşanan şikâyetlerden birisi kanama, şişlik, yanma ve batma gibi etkiler görülür. Bu doğrultuda yapılması gereken en doğru müdahale uzman doktor tarafından tavsiye edilen krem ve göz damlalarının kullanılmasıdır. Hastanın iyileşme süreci yaklaşık 10 günü bulacağından dolayı bu süreç içerisinde bolca dinlenmek gerekir.

Badem Göz Estetiğinin Sonuçları Nelerdir?

Badem göz estetiği ile göz şekli alımlı ve çekici bir hale getirilir. Estetik bir kaygı ile yapılan badem göz estetiği sonrası yüz genç ve dinamik bir yapıya kavuşur. Yüzdeki yorgun ifade ortadan kalktığı için kişi kendisini ayna karşısında daha iyi hisseder. Badem göz estetiği yüz germe, botoks ve alın germe gibi tedavi yöntemleri ile de kombine edilebilir. Böylece cilt ve göz çevresi gergin bir yapıya kavuşur.badem-goz-estetik-ameliyati

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Cerrahi bir müdahale olan badem göz estetiği deneyimli ve uzman doktorlar tarafından uygulanır. İşleme başlamadan önce ön muayene sırasında yapılan incelemeler doğrultusunda kişinin ihtiyaçları ve beklentileri göz önüne alınır. Yapılan gözlemler sonucunda badem göz estetiği ile beraber göz kapağı gerginleştirilir ve gözaltı torbaları düzeltilir. Badem göz estetiği fiyatları kişiye göre planlanır. Çünkü gelen hastaların cilt dokusu ve cilt hasarları farklılık göstereceğinden dolayı farklı fiyat uygulamaları ortaya çıkar. Bu nedenle badem göz estetiği fiyatlarını merak eden kişilerin öncelikli olarak klinik seçiminde bulunmaları ve ardından doktor ile görüşerek fiyatlar hakkında fikir sahibi olmaları gerekir.