+90 533 737 37 31 +90 532 274 46 64 cahitvural@gmail.com
Dil Seç: Türkçe

Dermapen UygulamasıDermapen 12 adet mikro titanyum iğnelerle ciltte kontrollü bir inflamasyon(...

Dermapen Uygulaması

Dermapen 12 adet mikro titanyum iğnelerle ciltte kontrollü bir inflamasyon(yaralanma) sağlayarak cildin katmanlarını içten  onarma sistemidir. Hemen hemen her cilt tipinde uygulanabilen dermapen  birçok cilt sorununda kullanılır. Kliniğimizde sıkça yaptığımız ve hastaların memnuniyet oranının neredeyse %100 vardığı bir işlemdir. Cilt lekeleri, gözaltı morluk ve gevşekliği, geniş gözenekler, kılcal damar (kuperoz)yoğunluğundan ısılı işlem uygulamayan kişiler, ince çizgiler, skarlar da kullanılabilir.

Dermapen termal ısısız ve ablatif olmayan teknoloji sunarak melanosit ısı yaralanması ve  anormal fibrotik oluşum riskini  ortadan kaldırır. Dermapen en iyi sonuç ve minimal iyilişme süresi  arasındaki en ideal dengeyi sağlayarak, epidermisi korur. Cildin kendi iyileşme mekanizmalarını harekete geçiren bu güvenli yöntem daha sıkı, gergin ve parlak bir cilt elde edilmesini sağlıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, kaz ayakları ve dudak etrafındaki barkod çizgileri üstünde etkili olabiliyor. Ayrıca akne ve su çiçeği izlerinin, vücut çatlaklarının ve cerrahi sonrası izlerin belirginliğini azaltıyor.

İşlem  öncesi cilde anestezik bir krem sürülür,cilt temizlendikten sonra iğnelerle tüm cilt taranır,tarama işlemi yapılırken kliniğimizde aynı anda ciltteki soruna göre uygun mezoterapi ürünü cilde yedirilir. Bu ürünleri dermapenle uygulamak normal uygulamaya göre ciltte çok daha derine çalışmaya imkan tanır. Uygulama sonrası cilt sorununa uygun maske yapılır.

İşlem 10 günlük periyodlarla ,cildin durumuna göre 4 ila 10 seans arası değişir. Uygulama sonrası  ciltte hafif kızarıklık ve soyulma görülebilir,1 hafta hamam, sauna gibi sıcak uygulamalardan kaçınmak gerekir.