+90 533 737 37 31 +90 532 274 46 64 cahitvural@gmail.com
Dil Seç: Türkçe

Damar TedavisiCildimiz milyonlarca kilometreden oluşan bir kılcal damar ağıyla sarılıdır....

Damar Tedavisi

Cildimiz milyonlarca kilometreden oluşan bir kılcal damar ağıyla sarılıdır. Kliniğimizde uyguladığımız damar tedavisi estetik olarak damar  görüntüsünü yok etmek içindir. Kliniğimizde damar tedavisi için  long pulse dediğimiz Nd-Yag lazer kullanmaktayız. Buradaki bahsettiğimiz damar tedavisi kozmetik anlamda  ki damar tedavisidir. Kızarık ,pembe, mor  görüntünün  lazer uygulamasıyla yok olduğunu görebiliriz.

Damarlar genellikle  yüzde burun kenarlarında (telanjektazi) veya bacaklarda  sıklıkla görülür. Genetik özellikler, meslekten dolayı uzun süre ayakta kalmak(öğretmen,kuaför gibi) bu durumu destekler.

Lazerler kılcal damarın içinden geçen kanda bulunan oksihemoglobin adlı maddeyi etkiler. Yoğun şekilde kanda bulunan oksihemoglobin lazerin etkisi ile ısınır. Damarın içinden geçen kanın aşırı derece ısınması yüzünden zarar gören damarlar zaman içinde kaybolurlar.

Kılcal damar tedavisi  uygulaması , seans sayıları ve neticeler kılcal damarın cinsi, kalınlığı, yerleşimi ve nedenine göre değişir. Spider anjiom (örümcek beni)  olarak adlandırılan bene benzer kılcal damar tedavilerinde genellikle 1-2 seansta hemen sonuç alınmaktadır. Oysa yüzde yaygın şekilde görülen ince kılcal damar tedavileri en az 4-6 seans gerektirmektedir. Yüzdeki kılcal damar tedavilerinde seans aralıkları 2-6 hafta aralıklarla olabilir.

İşlem sırasında kılcal damarlara lazer ışığı atılır. Atılan lazerin cinsi ve dozu önemlidir. Tedavi sırasında geçici olarak damarların kaybolması ve renk değiştirmesi lazerin etkili olduğu anlamına gelir.

Damarsal yapıya yatkın olan ciltler özellikle yüz bölgesinde aşırı soğuk ve sıcaktan güneş koruyucu kremlerle korunmalıdır.

Uygulama sonrası hafif kızarıklık ve ödem  beklenen etkidir.